Co nas czeka w kwietniu?

Kalendarz wydarzeń kwiecień 2024r.

10.04.2024r. Przedstawienie teatralne pt. „ Barwne cuda” Z okazji Dnia Teatru wystawione zostanie przedstawienie „Barwne cuda”. Spektakl specjalnie dla dzieci przygotuje grupa teatralna „Zaczarowany Dywan” w skład której wchodzą rodzice z dziećmi z naszego przedszkola.

19.04.2024r. Międzyprzedszkolny przegląd piosenki bajkowej pt. ”W krajnie bajek i baśni” Celem organizowanego przeglądu jest popularyzacja piosenki dziecięcej, rozbudzanie u dzieci zamiłowania do śpiewu, prezentacja umiejętności wokalnych, a przede wszystkim integracja oraz nawiązanie współpracy między innymi przedszkolami .

22.04.2024r. Happening z okazji „Dnia Ziemi”. Tego dnia planujemy przemarsz orszaku, wymyślanie haseł ekologicznych, zabawa w segregację śmieci, złożenie ekologicznego przyrzeczenia „Każdy przedszkolak dobrze wie, jak o przyrodę powinno dbać się” .

23.04.2024r. „Niebieska Olimpiada”. Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, chcąc przybliżyć to zagadnienie dzieciom zorganizujemy olimpiadę sportową dla dzieci, odśpiewamy wspólnie „Hymn Niebieskich Igrzysk” oraz przeprowadzimy zajęcia edukacyjne o Autyzmie. Charakterystyczny dla Autyzmu niebieski kolor wykorzystamy w dekoracjach oraz zachęcimy uczestników wydarzenia do założenia ubioru w tej barwie.

29.04.2024r. „Międzynarodowy Dzień Tańca”. Zaplanowaliśmy warsztaty taneczne z instruktorem tańca z „Powietrzyńska Studio Tańca i Akrobatyki”, które stanowią finał projektu „Wirus taneczny jest bardzo bezpieczny”. Celem imprezy jest wzbudzanie radości i pozytywnych doświadczeń związanych z tańcem oraz wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień.

30.04.2024r. „Pokaz Mody Patriotycznej” Podczas pokazu mody dzieci zaprezentują stroje w barwach narodowych oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Biało-czerwone motyle”. Głównym celem naszych działań jest kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem, rozkochania dzieci w naszej Ojczyźnie.

23.04.2024r. roztrzygnięcie powiatowego konkurs j. anielskiego pt. „Ilustrowany słownik”. Zorganizujemy konkurs pod patronatem Szkoły językowej „No problem”, którego celem jest promowanie nauki języka angielskiego wśród dzieci oraz budowanie pozytywnej postawy do nauki języków obcych.