Nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU rekomendowanej przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu o nazwie ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU w dniach od 11-15 marca 2024 r. Dzieci uczestniczyły w ciekawych formach zajęć edukacyjnych, mających na celu pobudzenie pracy mózgu. Niecodziennym wydarzeniem była wycieczka do zaprzyjaźnionej szkoły i zwiedzenie pracowni laboratoryjnej, w której podziwialiśmy model mózgu. Wprowadzając dzieci w temat budowy mózgu, skorzystałyśmy z filmu edukacyjnego „Było sobie życie. Mózg”. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość wzrokową, uaktywniliśmy procesy myślowe w zabawach z kodowaniem. Lepiliśmy mózg z różnych mas plastycznych. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób w każdej chwili naszego życia, docierają do nas różnego typ bodźce: obrazy, dźwięki, ruchy, dotyk, tego, że układ nerwowy kontroluje nie tylko świadome reakcje, takie jak chodzenie, czy mówienie, odpowiada nie tylko za wymyślanie przełomowych, genialnych idei, ale również reguluje podstawowe procesy biologiczne, takie jak oddychanie, sen czy głód.