Co nas czeka w lutym?

Co nas czeka w lutym? 🙂

06.02 .2024 r.

„Dzień Bezpiecznego Internetu”

Tego dnia dzieci wezmą udział w zabawie integracyjnej „Sieć internetowa”, rozwiążą zagadki słowne, wykonają plakat ilustrujący „Zasady bezpieczeństwa w Internecie”, będą uczestniczyć w zabawie ruchowej „PRAWDA/FAŁSZ”.

09.02.2024r.

Bal karnawałowy „W EKO- ŚWIECIE ARTYSTÓW ZNAJDZIECIE”

„Wszyscy, którzy…” – zabawa na powitanie z chustą animacyjną, prezentacja strojów dzieci, zabawy muzyczno- ruchowe: „Makarena”, „Lambada”, „Daleko w Afryce”, „Wszystkie dzieci nasze są”, konkursy i zabawy z towarzyszeniem muzyki: „Taniec z balonami”, „O jeden mniej”, „Tam daleko..”, „Na balu u króla”.

09.02.2024r.

„Dzień Pizzy”

Zabawa tematyczna „Kupujemy produkty na pizzę”- dzieci utrwalą wygląd monet i banknotów o niskim nominale, utrwalą nawyki higieniczne podczas zajęć kulinarnych „Przygotowujemy pizzę”.

12.02.2024 r.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Dzieci wezmą udział w zabawie z ilustracjami „Opowiedz mi o tym”, zabawie dramowej „Wzywamy pomoc”, wykonają pracę plastyczną „Ważny numer”.

14.02.2024 r.

Walentynkowe zabawy

Tego dnia zaplanowaliśmy: zabawę ruchową z wykorzystaniem serca przy piosence ,,Mam serduszko”, zabawę rozwijającą spostrzegawczość  „Odszukaj drugą połówkę”, zabawę plastyczną „Moje serce”, zabawę muzyczną przy melodii „Serduszko puka w rytmie cza, cza”.

16.02.2024r.

„Dzień kota”

Obejrzą zdjęcia różnych ras kotów podczas prezentacji multimedialnej „Wszystko o kotach dużych i małych”, będą aktywnie uczestniczyć w zabawie z pokazywaniem do piosenki „Kotki dwa”, wykonają pracę plastyczną „Kotki’.

26.02.2024r.

„Dzień dinozaura”

Rozwiną wyobraźnię i zmysł dotyku poprzez zabawy badawczej „Wykopaliska”, wezmą udział w zabawie kształtującej orientację w przestrzeni „Połóż Dinusia”, będą doskonalić spostrzegawczość i koordynację wzrokowo – ruchową w zabawie „Po śladach dinozaurów”.