Konkurs „Stołówka dla ptaków”

Konkurs rodzinny „Stołówka dla ptaków – pomysł na najciekawszy karmnik” zakończony!

Zima, choć piękna i uwielbiana przez dzieci, jest szczególnie trudnym czasem dla zwierząt, zwłaszcza ptactwa, które w tym okresie ma utrudniony dostęp do niezbędnych do przeżycia pokarmów.
Aby pomóc ptakom w tym wymagającym czasie, nasze Przedszkole zorganizowało konkurs pt. „Stołowka dla ptaków”.
Głównym założeniem konkursu było uwrażliwienie dzieci na pomoc ptakom w okresie zimowym, rozwijanie wyobraźni przestrzennej
i umiejętności manualnych, promowanie wspólnie spędzonego czasu RODZICA z DZIECKIEM na konstruktywnej zabawie i nauce. Ilość karmników przerosła nasze oczekiwania. To 28 sztuk różnej wielkości, koloru, wykonane z różnych materiałów. Zachwyciła nas każda „ptasia stołówka”. Komisja konkursowa – RODZICE mieli trudny wybór,
na które karmniki zagłosować. Dyrektor placówki docenił ogromny nakład włożonej pracy, wpływający na bezpieczeństwo ptaków, estetykę i funkcjonalność karmników.
Gratulujemy pomysłów i dziękujemy RODZICOM za włączenie się w akcję. Karmniki rozmieszczone zostaną na terenie przedszkola i będą służyć ptakom w trudnych, zimowych dniach. Dzięki temu nasi skrzydlaci bracia tej zimy na pewno nie będą głodne i chętnie skorzystają z tak pięknych ptasich stołówek.

Dziękujemy wszystkim za udział i owocną współpracę

W głosowaniu społeczności przedszkolnej w konkursie
„Stołówka dla ptaków – pomysł na najciekawszy karmnik”,
oddano214 głosów.
Głosami dzieci, rodziców i bliskich dzieci zwycięzcami zostali:

I miejsce – karmnik z nr 9 – Zosia Sz. z grupy „Muzycy”
II miejsce – karmnik/budka lęgowa z nr 25 – Franciszek S.
z grupy „Malarze”
III miejsce – karmnik z nr 3 – Kajetan J. z grupy „Akrobaci”

Nagrodę Dyrektora zdobył karmnik z nr 5 – Julia W.
z grupy „Akrobaci”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Serdecznie gratulujemy!