Co nas czeka w listopadzie?

Co nas czeka w listopadzie?

Kalendarz wydarzeń listopad 2023r.

08.11.2023 Dzień Postaci z Bajek
Wspólne świętowanie „Dnia postaci z bajek” przez społeczność Przedszkola oraz zaproszonych gości. Historyjka obrazkowa „Nasze bajki”- ułożenie zdarzeń zgodnie z chronologią. Quiz wiedzy „Bajeczne piosenki”- interpretacja ruchowa do piosenek wykonana przez dzieci z gr. integracyjnej.

10.11.2023 „Szkoła do hymnu”
Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11:11 – przygotowanie uroczystości z okazji Święta Niepodległości – 11 listopada.
14.11.2023 „Warsztaty od drucika do wełenki”
Dzieci poznają hobby jednego z rodziców przedszkolaka, który przedstawi proces tworzenia na drutach, przybliży proces postawania wełny.

20.11.2023 „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”
Tego dnia dzieci utrwalą wiedzę na temat swoich praw poprzez udział w : zabawie integracyjnej „Mały człowiek”, wykonają taniec z apaszkami do piosenki „Piosenka o Prawach Dziecka” – Mała Orkiestra Dni Naszych, obejrzą film na temat Konwencji Praw Dziecka „Bliżej przedszkola” oraz wykonają pracę plastyczną „drzewko praw i obowiązków”.

24.11.2023 Światowy Dzień Pluszowego Misia
Przedszkolaki wykonają „Misiowy taniec” – ilustracja ruchowa piosenek „Jadą, jadą misie”, „Miś i pajacyk”, „Stary niedźwiedź”. Rozwiną logiczne myślenie uczestnicząc w zabawach: „Zgaduj – zgadula” – rozwiązywanie zagadek o misiach i niedźwiedziach, „Układamy misiowe puzzle”.