Co nas czeka w październiku?

Kalendarz wydarzeń październik 2023r.

06.10.2023 r. „Dzień Uśmiechu”

Uśmiechnięte lustro”- zabawa w parach z elementami pantomimy. Zabawa ruchowa „Raz, dwa, trzy – uśmiechnij się i Ty!”. Zabawa logopedyczna ”Śmiechy i chichoty” – usprawnienie narządów mowy podczas wypowiadania określonej głoski oraz doskonalenie łączenia prawidłowego oddychania z fonacją.

11.10.2023r. Na wesołą nutę „Zaczarowany świat bajek”

Tematyczna audycja muzyczna z instrumentami na żywo.

16.10.2023 r. „Dzień Edukacji Narodowej”

Odśpiewanie hymnu przedszkola. Część artystyczna w wykonaniu dzieci 6-letnich. Docenienie pracy wszystkich pracowników- quiz wiedzy na temat kadry pedagogicznej oraz pozostałych pracowników przedszkola.

17.10.2023 r. „Święto Pieczonego Ziemniaka”

Wykonanie „Ziemniaka cudaka” wykorzystają zróżnicowane materiały do wykonania pracy. Tor przeszkód – rozwiną koordynację ruchową uczestnicząc w zabawie ruchowej z elementem rywalizacji. Konkurs dla nauczycieli grup „Najdłuższa obierka”- dopingowanie nauczycieli przez dzieci, integracja społeczności przedszkolnej.

18.10.2023 r. „Dzień Chleba”

Dzieci dowiedzą się w jaki sposób powstaje chleb układając historyjkę obrazkową pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznają także etapy pracy nad wytwarzaniem chleba oraz uświadomią sobie, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi. Zapoznają się również z różnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku.

25.10.2023 r. „Dzień Kundelka”

Rozwiną logiczne myślenie rozwiązując zagadkę. Obejrzą ilustracje przedstawiające różne pieski- porównają wielkość, umaszczenie, sformułują wspólny wniosek – każdy pies jest wyjątkowy. Malowanie farbami plakatowymi „Wymarzony kundelek”.

Październik 2023 r. Rodzinny konkurs na karmnik „Stołówka dla ptaków”

Prace konkursowe wykonane zostaną przez dzieci wraz z rodzicami. Celami konkursu są: kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwienie i dostrzeżenie problemu egzystencji ptaków w trudnym okresie zimowym oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych.

26.10. 2023 r. Pasowanie na przedszkolaka dzieci 3 letnie

Występ grupy dzieci 3-letnich – prezentacja umiejętności wokalnych i tanecznych, złożenie ślubowania przez grupę „Muzyków”.

27.10.2023r. Warsztaty pszczelarskie

Poznanie wartości pszczół dla środowiska. Wykonanie świeczki z wosku pszczelego.

30.10.2023 r. „Poradnik Kulturalnego Dzieciaka – poniedziałki z zasadami”: „Kto pierwszy”

Ukazanie roli kulturalnego zachowania w funkcjonowaniu społecznym człowieka

z wykorzystaniem bajki „Kto pierwszy”. Zabawa dramowa „ Co zrobić”- wcielenie się w rolę różnych osób, omówienie zabawy, uczuć jej towarzyszących. Zabawa przy muzyce „Piosenka bardzo kulturalna” Orkiestra Dni Naszych.

Październik „Konik– czyli pasja” –

Spotkanie „Wszystko o drutach i wełence” prezentowanie dzieciom przez rodziców ich własnych zainteresowań, pasji .

Poznanie przez dzieci narzędzi (szydełko i druty) oraz materiałów dziewiarskich (włóczka, sznurek bawełniany). Zabawa ruchowa – owieczki na łące – ćwiczenie dużych grup mięśniowych, reagowanie na sygnał dźwiękowy. Trening kreatywnego myślenia – pomysły na projekty dziewiarskie po spotkaniu z jednym z rodziców.

Warsztaty teatralne p.n. „Latający dywan” dla chętnych dzieci wraz z rodzicem

Cykliczne spotkania, podczas których rozbudzana będzie kreatywność i swobodna ekspresja teatralna. Poprzez zabawy w gronie rówieśników oraz rodziców zaspokojone zostaną potrzeby natury emocjonalnej. Ćwiczenia artykulacyjne oraz zabawy językowe uwrażliwią dzieci na piękno słowa mówionego.