Co nas czeka w marcu?

„Kultura, zabawy i bajki z różnych stron świata”  – Słowacja: dzieci poznają słowacką rymowankę „Varila myšička kašičku na zelenom randlíčku”, będą uczestniczyć w zabawie muzycznej przy piosence Słowackiej „Tańcuj, tańcuj”, zobaczą i porozmawiają nt. flagi, barw narodowych, godła Słowacji.

Dzień Wiedzy o Mózgu: tego dnia poznamy najważniejsze wiadomości
o mózgu, weźmiemy udział w zabawie „Ćwiczymy mózg”- ćwiczenia słowne, zagadki, rebusy, wykonamy pracę plastyczną „Nasz mózg”– wyklejenie makaronem, będziemy uczestniczyć w zabawach muzyczno-ruchowych z elementami gimnastyki mózgu wg P. Dennisona.

„Nasz region- legendy”: poznają legendy związane z Toruniem, ułożą historyjkę obrazkową „Legenda o toruńskich piernikach”

Pierwszy Dzień Wiosny: zaplanowaliśmy przemarsz wiosennego orszaku, poszukiwanie oznak wiosny przez dzieci, rozwiązanie wiosennych zagadek, wykonanie wiosennej pracy plastycznej oraz zabawę ruchową „Ptaszki do domów”.

„Dzień kolorowej skarpetki”- Światowy Dzień Zespołu Downa: weźmiemy udział w prezentacji „Skarpetek nie do pary”, dzieci rozwiną wyobraźnię tworząc pracę plastyczną „Wyjątkowa skarpetka”, będziemy wesoło spędzać czas w trakcie zabawy muzycznej „Dzień skarpetki kolorowej”.

Światowy Dzień Wody: dzieci poznają wartość wody poprzez rozmowę na podstawie obejrzanego teatrzyku z wykorzystaniem  sylwet, rozwiążą zagadki „Woda wokół nas”; będą uczestniczyć w zabawach przy muzyce instrumentalnej „Deszczowy taniec”, rozwiną ciekawość wykonując „Eksperymenty z wodą”.

Udział gr. „Zuchy” w Konkursie „Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie”: dzięki któremu dzieci będą rozwijać tożsamość indywidualną i społeczną poprzez udział w edukacji regionalnej.