Piknik w Parku na Bydgoskim Przedmieściu

Piknik w Parku na Bydgoskim Przedmieściu

Dzień Ochrony Środowiska w Toruniu

PIKNIK w PARKU na BYDGOSKIM PRZEDMIEŚCIU

Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku obchodzony jest 5 czerwca w ponad 100 krajach. Rekultywacja gruntów, pustynnienie i odporność na suszę to problemy środowiska, którym przyznano priorytet podczas tegorocznych obchodów. Są one wynikiem rabunkowej  gospodarki człowieka i nasilających się skutków zmian klimatycznych. Nadchodzące święto to okazja, aby edukować i przypominać, że tylko powszechne działania podejmowane przez wszystkich ludzi mogą oddziaływać na globalną poprawę stanu środowiska naturalnego.

Dzień Ochrony Środowiska będziemy świętować w Toruniu w  sobotę 8 czerwca. W tym dniu Prezydent Miasta Torunia wraz ze współorganizatorami zaprasza mieszkańców na ekopiknik, który rozpocznie się o godzinie 11 przy amfiteatrze w Parku na Bydgoskim Przedmieściu.

Podczas imprezy będzie można dowiedzieć się jak mądrze i prawidłowo segregować odpady, co zrobić, gdy dzikie zwierzęta zawitają na nasze ulice, co daje nam las wokół nas.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych: zabaw, konkursów, o godz. 13 zapraszamy na spektakl Teatru MagMowcy pt „Pisklę poznaje miasto”.

Będzie też okazja do poznania podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Zwierząt, instruktażu i darmowych przejazdów hulajnogą elektryczną Bolt, stworzenia własnej kompozycji kwiatowej podczas warsztatów florystycznych poznania oferty kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych oraz spaceru z przewodnikiem po nieznanych zakątkach Bydgoskiego Przedmieścia (wymarsz o godz. 12).

Dla uczestników przygotowano sadzonki drzew, nasiona roślin miododajnych i kwiatów łąkowych.

Organizatorzy: Urząd Miasta Torunia, PZITS Oddział Toruń

Partnerzy: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Nadleśnictwo Toruń, MPO Toruń, Straż Miejska w Toruniu, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, Zespół Parków Krajobrazowych Nad Dolną Wisłą, Wdecki Park Krajobrazowy, Polski Klub Ekologiczny, CKU w Toruniu, BikeCafe, Teatr MagMowcy, WSB Merito Toruń, Bolt

Zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Kwota dofinansowania zadania pn.: „Organizacja festynów, imprez i prelekcji ekologicznych dla mieszkańców Torunia” – 36000 zł

www.facebook.com/Torun.na.strazy.klimatu