Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że PRAWA dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. W tym radosnym dniu również uczestniczyło nasze przedszkole! Każdy przedszkolak oraz nauczyciel przyszedł do przedszkola ubrany w kolorze niebieskim – symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o prawach dziecka, obejrzały bajkę edukacyjną, zrobiły niebieski przemarsz po przedszkolu, rysowały i kolorowały swoje prawa.