CO NAS CZEKA W LUTYM?

Data Wydarzenie Opis
07.02 .2023 r. „Dzień bezpiecznego Internetu” – zabawa integracyjna „Sieć internetowa”
– rozwiązanie zagadek słownych

– wykonanie plakatu ilustrującego „Zasady bezpieczeństwa w Internecie”

– ułożenie w rozsypanki literowej napis – INTERNET.

– zabawa ruchowa „PRAWDA/FAŁSZ”- ocenia prawdziwość stwierdzeń na temat bezpieczeństwa w Internecie

07.02.2023 r. „Kultura, zabawy i bajki z różnych stron świata”- Czechy – poznanie czeskiego przywitanie AHOJ! DOBRI DEN DETI!

– zabawa ruchowa „Spacer po Pradze”- poznają atrakcje turystyczne Pragi
– zabawa „ Kim jestem?”- poznają bohaterów czeskich bajek: Rumcajsa, Krecika, Żwirek i Muchomorek, Mat i Pat (bajka „Sąsiedzi”)

– zabawa taneczna przy piosence „ Jozin z bazin”

10.02.2023 r. Nasz region- Znani mieszkańcy – rozmowa na podstawie bajki „Mikołaja Kopernika pierwsze spotkania z niebem”

– „Znani Torunianie”- poznanie słynnych mieszkańców Torunia:  astronoma Mikołaja Kopernika, podróżnika Tony Halika, filozofa Samuel Bogumił Linde

– zabawa ruchowa z elementem równowagi „Uliczki”

13.02.2023 r. Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 – zabawa z ilustracjami „Opowiedz mi o tym”

– zabawa dramowa „Wzywamy pomoc”

– praca plastyczna „Ważny numer”- wykonają pracę plastyczną promujące numer alarmowy

14.02.2023 r. Walentynkowe zabawy – zabawa ruchowa z wykorzystaniem serca przy piosence ,, Mam serduszko”
– zabawa rozwijająca spostrzegawczość  „Odszukaj drugą połówkę”
– zabawa plastyczna „Moje serce”
– zabawa muzyczna  przy melodii „Serduszko puka w rytmie cza, cza”
23.02. 2023 r. „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”- przedszkolny przegląd talentów – zabawa integracyjna „Gdy dobry humor mam”

– konkurs „Wyjaśnij znaczenie”-  wyjaśnia powiedzenia „mieć olej w głowie”, „ dla chcącego nic trudnego”, „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, „co dwie głowy, to nie jedna”, itp.
– prezentacja talentów przez dzieci z różnych grup przedszkolnych
– wręczenie upominków i dyplomów za udział

Luty, wg harmonogramu poszczególnych grup Bal karnawałowy pt. „Dzieci świata” – prezentacja strojów dzieci
– zabawy przy muzyczno ruchowe: „Makarena”, „Lambada”, „ Daleko w Afryce”,  „Wszystkie dzieci nasze są”