Programy

1. Przedszkole realizuje pracę wychowawczo-dydaktyczną w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego „Rozwój – Wychowanie – Edukacja” autorstwa Anny Stalmach-Tkacz i Kariny Muchy.

Nauczyciele, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, opracowują i realizują, zgodnie z podstawą programową,  programy własne.
    W roku szkolnym 2018/2019 dyrektor dopuścił do realizacji następujące programy:

🙂 „Pomóżmy maluchom polubić przedszkole” – program adaptacyjny,
    🙂 „Program zajęć stymulująco-terapeutycznych z wykorzystaniem ruchu rozwijającego
    Weroniki Sherborne w pracy z dziećmi 5-6-letnimi”
    🙂 „Partnerzy przedszkola w środowisku” – program współpracy przedszkola ze
           środowiskiem,
    🙂 „Spostrzegam, rozumiem, mówię – program stymulujący nabywanie kompetencji
    językowych i komunikacyjnych przez dzieci 3-letnie”
    ,
    🙂 „Z Ekoludkiem na Ty! – kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci w wieku przedszkolnym”,
    🙂 „Pobawmy się w teatr”,
    🙂 „Program nauczania języka angielskiego. Kurs dla początkujących. Grupy przedszkolne”
    ,

Nauka religii przebiega w oparciu o program do nauczania religii w wieku przedszkolnym „Kochamy dobrego Boga”.

Dla każdego dziecka o specyficznych potrzebach edukacyjnych nauczyciele specjaliści opracowują indywidualne programy terapii.

PODSTAWA PROGRAMOWA

🙂 Aby zapoznać się z podstawą programową wychowania przedszkolnego, prosimy otworzyć
    poniższy dokument.