Zajęcia niezorganizowane

Przedszkole Miejskie NR 10 w Toruniu promuje działalność mającą na celu zachęcania dzieci do podejmowania aktywności fizycznej oraz odkrywania pasji, zainteresowań i talentów związanych z szeroko rozumianą aktywnością sportową. W związku z tym nasi wychowankowie biorą aktywny udział w poza przedszkolnych zajęciach sportowych.

Przedszkolaki uczestniczą w zawodach sportowych organizowanych na terenie miasta Torunia,
w których mogą zostać zauważone ich talenty sportowe.

 

VII MAŁA OLIMPIADA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Eliminacje do 7 Małej Toruńskiej Olimpiady Halowej Przedszkolaków zorganizowanej przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia. Nasza grupa eliminacyjna liczyła 10 drużyn dzieci 6 –letnich z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych szkół. Rywalizacja zespołowa przebiegała na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Toruniu. Po krótkim otwarciu i wyjaśnieniu kilku podstawowych zasad przeprowadzenia turnieju przystąpiliśmy do rywalizacji. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV i dzieci niepełnosprawne z grupy V. Po zaciętej rywalizacji nasi wychowankowie spotkają się w finale Olimpiady Halowej, który odbędzie się 19.03.2014 roku
w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu. Gratulujemy!

Udział w konkursie międzyprzedszkolnym „Zboża zjadamy, energię z nich mamy”

30.01.2014 roku dzieci z grupy SMERFY reprezentowały nasze przedszkole
w międzyprzedszkolnym konkursie dotyczącym zdrowego żywienia „Zboża zjadamy i energie mamy” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 11 w Toruniu.

SPARTAKIADA ZERÓWKOWICZÓW

24 .02.2014r dzieci z najstarszej grupy reprezentowały nasze przedszkole w międzyprzedszkolnej spartakiadzie sportowej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową Nr 23 w Toruniu.
Wszyscy się świetnie bawili, ponieważ zadaniem każdego uczestnika było zaliczenie każdej konkurencji. Wszyscy okazali się zwycięzcami.

GRY I ZABAWY SPORTOWE SP 5

W dniu 26.02.2014 r. dzieci z grupy „Krasnali” wzięły udział
w międzyprzedszkolnych zabawach sportowych „Lubimy zabawy sportowe” zorganizowanych
przez Zespół Szkół Nr 5 w Toruniu.
Waleczność, zasady fair play, współpraca z całym zespołem oraz SUPER doping
ze strony kolegów przyczynił się do zdobycia III miejsca na turnieju.
Cała społeczność przedszkolna jest dumna
z postawy naszych przedszkolaków.